OSS'den Sektöre Güç Birliği Çağrısı

OSS'den Sektöre Güç Birliği Çağrısı

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS) tarafından desteklenen, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından ortaklaşa düzenlenen 9. Aftermarket Konferansı 25 Mayıs 2018 Cuma günü TheGreen Park Pendik Hotel’de gerçekleştirildi. Sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının katıldığı konferansta,OSS Derneği Başkanı Rıza Şahin sektöre ortak payda ve değer üretme çağrısı yaptı.

ŞAHİN: Aftermarket 4.0 Yol Haritasını Hazırlamalıyız

“Sektörün önünde tümyolların değişime çıktığının altını çizen Şahin; “Ancak bu meşakkatli yolda hiçbir engele takılmadan yürümek için değişime önce kendi içimizden başlamamız gerekiyor. Otomotiv endüstrisinin tüm STK’ları güçbirliği yaparak sektörümüzü geleceğe elbirliğiyle hazırlamalıyız. Değer zincirinin her halkasını sil baştan tanımlamalı, büyük resmi yeniden şekillendirmeliyiz. Satış sonrasında da yeni sanayi devriminin uzağında kalmayıp, dünyaya emsal teşkil edecek Aftermarket 4.0 yol haritamızı hazırlamalıyız.” açıklamalarında bulundu.

Bu yolda “Milli Araç” projesinin önemine değinen Şahin; “OSS olarak ‘milli araç projesinin önemli bir fırsat olduğuna inanıyor ve süreci yakından takip ediyoruz. Üretim ve pazarlama konularının yanında, satış sonrası ürün ve hizmet süreçlerinin de son derece önemli olduğunu unutmamalıyız. Buradan tüm sektör STK’larına çağrıda bulunmak istiyoruz. Bizler OSS olarak gerek yerli sermaye ağırlıklı üye yapımız, gerekse Türkiye’nin her noktasına ulaşan dağıtım ağımızdan aldığımız güçle bu projede görev almaya hazırız. Gelin deneyimlerimizi, güçlerimizi birleştirip hep birlikte otomotiv sektörümüzün tarihinde yeni bir sayfa açalım. Bu fırsatı kaçırmayalım.”  sözleri ile sektörü birleşmeye çağırdı.

OSS’nin Düzenlediği Panel İlgi Gördü

9. Aftermarket Konferansı öğleden sonra OSS’nin davetlisi konuşmacıların sunumu ile devam etti. “Global Pazarlarda Aftermarket Dağıtım ve Network Sistemi” konusunda Temot Başkan ve CEO’su FotiosKatsardis ve NexusKurucu Ortağı ve CEO’su GaelEscribe’nin sunumlarının ardından üretici, dağıtıcı, perakendeci ve servis perspektifinden otomotiv satış sonrası pazarının mevcut durumunun, beklentilerinin ve planlarının tartışıldığı panel düzenlendi.

Rapro CEO’su PatrizioRagusin’inmoderatörlüğünde gerçekleşen panelin konuşmacıları MAPA’danYeşim Keser, Martaş’tanZiya Özalp, Akyol Otomotiv’den Orkun Baykal ve Autoking firmasından Ayhan Dayoğlu idi.

TAYSAD ve OSS’nin işbirliğinin önemli bir göstergesi olarak başarı ile düzenlenen konferans sektör adına yeniliklerin konuşulduğu, dünyadaki gelişmelerin görüşüldüğü ve Türkiye otomotiv satış sonrası sektörünün bir araya geldiği önemli bir organizasyon oldu.