OSS, Konya'da Otomotiv Sektörü ile Buluştu

OSS, Konya'da Otomotiv Sektörü ile Buluştu

Konya Sanayi Odası tarafından Selçuklu Kongre Merkezi'nde beşincisi düzenlenen Anadolu’nun en büyük ve en uzun soluklu konferansı olan OSEG (Uluslararası Otomotiv Sektörünün Geleceği ve Çözümü İçin Kümelenme) Konferansı, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden de sektördeki önemli isim ve firmaları biraraya getirdi.
28-29 Mart 2018 tarihinde,“Otomotivde Yenilikçi Teknolojiler” ana teması ile gerçekleşen konferansa, Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler Derneği (OSS) Yönetim Kurulu Üyelerinden Serdar Aslanmoderatör olarak katılırken, Mutlu Peksaygılı ise dinleyici olarak katılım gösterdi.

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü‘nün ve Türkiye Otomotiv Yan Sanayi Meclisi Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu’nun da açılış konuşması yaptığı konferansa, Konya Valisi Yakup Canbolat, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ile çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.

OSEG Konferansı 4 Oturum İle İki Gün Boyunca Gerçekleşti

“Otomotivde Yenilikçi Teknolojiler” ana teması ile toplam 4 oturumdan oluşan konferansın ilk oturumu Türk Otomotiv Sanayinde Üretim, Tasarım, Marka teması ile Otomotiv Sanayi Derneği Genel Sekreteri Osman Sever’inmoderatörlüğünde  gerçekleşti. Yeni Nesil Otomotiv Teknolojileri başlığı ile gerçekleşen ikinci oturumun moderatörlüğünü Türkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Platformu Kurucusu Berkam Bayram yaptı. Programın ikinci ve üçüncü oturumları ise, sırasıyla Küresel Otomotiv Sektörü ve Geleceğin İş Modelleri temasıyla gerçekleştirildi. Üçüncü oturumun moderatörlüğünü FEV Türkiye Genel Müdürü Dr. Taner Göçmezüstlenirken, son oturumun moderatörlüğü ise OSS Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Aslan tarafından yapıldı.Geleceğin İş Modelleri konulu oturumda, otomotiv sektöründe insan boyutu, şirket boyutu ve değişim boyutunu ele alan Serdar Aslan “Hiçbir yenilikçi teknoloji insansız olamaz” vurgusunu yaptı.

Yaklaşık 320 kişinin katılım gösterdiği OSEG Konferansı’nın son gününde tedarikçiler, ana sanayiciler ve Satış Sonrası Pazarı dağıtıcıları arasında ikili iş görüşmeleri organize edildi.