OSS Brüksel'de FIGIEFA Genel Kurulu'na Katıldı

OSS Brüksel'de FIGIEFA Genel Kurulu'na Katıldı

OSS Derneği’nin üyesi olduğu Avrupa’da yerleşik çatı konfederasyonu FIGIEFA'nın Genel Kurulu 26 Ekim 2017 tarihinde Brüksel'de gerçekleşti. Değişen araç teknolojilerine bağlı olarak Avrupa‘da yapılan yasal değişiklikler, yoğun toplantı gündeminin ana maddesi oldu.

FIGIEFA Genel Kurulu'nda OSS Derneği’ni, OSS Başkanı ve FIGIEFA Yönetim Kurulu Üyesi Eyal TARABLUS ile OSS Dernek Koordinatörü Orçun İSTANBULLUOĞLU temsil etti.
 

25 Ekim’de FIGIEFA üyesi tüm ülke temsilcilerinin katıldığı geleneksel akşam yemeğiyle başlayan etkinlik, 26 Ekim'de tüm gün süren Genel Kurul toplantısıyla devam etti. Toplantının en önemli gündem maddelerinden biri de telematik sistemleri ve bu sistemler ile ilgili yasal çalışmalar idi. 2018 yılı hedeflerinin de belirlendiği toplantı, ülkelerin raporlarını sunması ile sona erdi.
 

FIGIEFA HAKKINDA


FIGIEFA (Fédération Internationale des Grossistes, Importateurs & Exportateurs en Fournitures Automobiles / International  Federation of Automotive Aftermarket Distributors), dünya çapında 22 ülkeden 25 derneği temsil etmektedir.1955’te kurulan Brüksel / Belçika merkezli FIGIEFA, Otomotiv Satış Sonrası Sektörü'nde etkin rekabeti tesis etmeyi ve motorlu araç sahiplerinin araçlarını seçtikleri servislere götürerek bakım ve tamir işlemlerini gerçekleştirme hakkını savunmayı amaçlar.


OSS, 2000 yılında FIGIEFA’ya üye olmuştur. OSS Başkanı Eyal TARABLUS, son 2 dönemdir FIGIEFA Yönetim Kurulu'nda da yer almaktadır.