VII. OSS Konferansı’nın Bu Seneki Konuşmacısı LKQ Europe CEO’su Arnd Franz Oldu

VII. OSS Konferansı’nın Bu Seneki Konuşmacısı LKQ Europe CEO’su Arnd Franz Oldu


Automechanika Istanbul Fuarı kapsamında bu yıl 7. Kez düzenlenen OSS Konferansı sektörün bütün oyuncularını bir kez daha bir araya getirdi.

Konferansın açılışında konuşan Dernek Başkanı Ziya Özalp, OSS olarak bu yıl fuara 120’ye yakın üye ile yaklaşık 7.500 m2’lik bir alanda katılım gösterdiklerini ifade etti. Pandemi, savaş, ekonomik sorunların gündem olduğu bir dönemde fuarın coşkusundan hiçbir şey kaybetmediğinin altını çizdi.

Özalp, OSS’nin yapmış olduğu anketlerde satış sonrası sektörünün bu yıla iyi başladığını, 2. Çeyrekte de bu çıkışın devam edeceğini beklediklerini söyledi.

OSS’nin FIGIEFA’daki etkinliği, Çalışma Gruplarının faaliyetleri ve İş’te Balans ve Marka Koruma gibi projelerinde gelinen noktalar hakkında bilgiler paylaşan Ziya Özalp, konuşmasının sonunda OSS Konferansı’nın bu yılki konuğu LKQ Europe’un CEO’su Arnd Franz’ı konuşmacılara takdim etti.

Amerika kıtasından başlayarak Avrupa’daki en büyük konsolidasyonu yapan, 20’yi aşkın Avrupa ülkesinde bulunan, 1000’den fazla şubesi ile toplamda 27 bin kişiye istihdam sağlayan, Avrupa’da otomobil, ticari araç ve endüstriyel araçlar konusunda satış sonrası yedek parça sektörünün lider distribütörü olan LKQ Europe’un CEO’su Franz, ‘Satış Sonrası Pazarı Geleceğe Hazır mı?’ başlıklı konuşmasında sektörün geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konferans, plaket seremonisiyle sona ererken, üyeler etkinlik sonrasında düzenlenen kokteyl ile uzun süre sonra tekrar sohbet etme imkanı buldu.