OSS Automechanika Istanbul Plus 2021 Fuarında Yerini Aldı

OSS Automechanika Istanbul Plus 2021 Fuarında Yerini Aldı

 

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), 20'ye yakın üyesi ile sektörün önemli etkinliklerinden Automechanika Istanbul’da yer aldı. Satış sonrası pazarının kalbinin attığı ve OSS’nin ana destekçisi olduğu organizasyon, 18-21 Kasım tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlendi.

Automechanika Istanbul Plus 2021 Fuarı 2 Yıl Aranın Ardından Otomotiv Endüstrisi Profesyonellerini Tekrar Bir Araya Getirdi

Messe Frankfurt Istanbul ve Hannover Fairs Turkey iş birliği ile organize edilen Automechanika Istanbul Plus fuarı, iki yıldan uzun süren bir aranın ardından tüm otomotiv endüstrisi profesyonelleri için yeni iş fırsatları ve bağlantıları kurma imkânı sundu. Otomotiv sektörü profesyonellerini bir araya getirme hedefiyle yola çıkan Automechanika Istanbul Plus, bu yıl 652 katılımcı firmayı, 121 ülkeden 32.758 sektör profesyoneli ziyaretçi ile bir araya getirdi. 14. kez düzenlenen fuar, 20 yıllık yolculuğunda ilk kez fuar alanındaki fiziksel etkinlik ile aynı anda, tüm dünyadan profesyonellerin de fuar deneyimini uzaktan da yaşamasına imkân sağlayan PLUS dijital platformunda düzenlendi. PLUS dijital platformu, Türkiye ve yurtdışından toplam 27.876 sektör profesyonelinin fuara katılıp yeni trendleri ve sektör gelişmelerini takip etmelerini sağladı. “Alım Heyeti Programı” kapsamında ise Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi başta olmak üzere 8 ülkeden 37 satın alma heyeti fuara katıldı.

Automechanika Istanbul Plus 2021’in açılışında konuşma yapan OSS Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özalp : ‘’Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği olarak, sektörün en önemli fuarlarından olan Automechanika Istanbul’da, bu sene de ana destekçi olarak bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz. OSS Derneği olarak, bugün itibari ile 119’u dağıtıcı ve 91'i üretici olmak üzere toplam 210 üye sayımızla sektörümüzü temsil etmeye devam ediyoruz.“dedi. Otomotiv satış sonrası gündemi ve sorunlarına da değinen Ziya Özalp: Sahte Yedek Parça Whatsapp İhbar Hattı ile ilgili bilgiler verdi: ‘’OSS Derneği olarak sektörümüzün her zaman ileri gitmesi adına yürüttüğümüz çalışmaların uzun soluklu bir süreci de beraberinde getirdiğine inanıyoruz. Ve bu sürecin hep birlikte yürütülecek bir çalışmadan elde edilecek güçle her zaman bir adım ileriye taşınacağına inanıyoruz. Bu kapsamda sektörümüzün en büyük sorunları arasında yer alan “sahte yedek parça üretimi ve dağıtımı” ile mücadele edebilmek adına bir adım daha attık ve  “sahte yedek parça whatsapp ihbar hattımızı” faaliyete geçirdik. Hattımıza gelecek ihbarlar; hukuk büromuz tarafından ayrıntılı bir şekilde değerlendirilerek, gereken tüm hukuki süreçler profesyonel kadro tarafından gizlilik esası göz edilerek takip edildiğini, gerekli işlemlerin de ivedikle başlatıldığını özellikle vurgulamak isterim. Sahte yedek parça ile mücadelenin kararlılıkla devam etmesi adına, ihbar hattımızın bilinirliği artırmak için yürüttüğümüz çalışmalara da aralıksız devam edeceğiz.’’ dedi.

Sahte Ürünler ile Mücadele Tedbir ve Önlemler Paneli Büyük İlgi Gördü

Automechanika Akademi kapsamında fuarın ilk günü OSS tarafından ‘’Sahte Ürünler ile Mücadele- Tedbir ve Önlemler Paneli’’ gerçekleştirildi. OSS Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özalp, OSS Yönetim Kurulu Üyesi Emirhan Silahtaroğlu ve Avukat Barış Kalaycı’nın katılımlarıyla düzenlenen panelde, sektörün en önemli sorunlarından biri olan sahte ürünlere karşı OSS Derneği'nin yürüttüğü tüm faaliyetler masaya yatırıldı.

Üyeler, OSS Standında Görüşmelerini Gerçekleştirdi

4 gün boyunca açık olan fuarda dernek üyeleri OSS standında B2B görüşmelerini gerçekleştirme fırsatı da buldu.

Automechanika Istanbul, 2-5 Haziran 2022 tarihleri arasında yine OSS’nin desteğiyle İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde otomotiv sektörünün buluşma noktası olacak.