OSS’den Pandemi Sonrası Otomotiv Satış Sonrası Pazar Değerlendirmesi

OSS’den Pandemi Sonrası Otomotiv Satış Sonrası Pazar Değerlendirmesi

 

OSS Online Sohbet Toplantılarının ikincisi, geniş katılım ile 1 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşti. Pandemi Sonrası Otomotiv Satış Sonrası Pazar değerlendirmesi ve sektörü son derece ilgilendiren, gümrüklerde yaşanan gelişmelerin ele alındığı yayına, OSS Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Erdem Çarıkçı, Hakan Ataoğuz, Halit Başbuğ ve OSS Derneği Katılımcı Üyesi Sır Gümrük Müşavirliği Genel Müdürü Ziya Akgün katıldı. Toplantının moderatörlüğü OSS Derneği Başkan Yardımcısı Anıl Yücetürk tarafından gerçekleştirildi. Toplantının içeriğinden faydalanmak isteyen ve canlı yayını takip edemeyen sektör temsilcileri, yayını OSS Derneği’nin Youtube kanalından da izleyebiliyorlar. 

Söz konusu toplantıların ikincisi 1 Mayıs 2020 tarihinde OSS Derneği Başkan Yardımcısı Anıl Yücetürk’ün moderatörlüğünde gerçekleşti. Katılımcıların karşılıklı görüşleriyle ilerleyen online sohbet toplantısı, 1,5 saatlik bir zaman diliminde tamamlandı. Katılımcılar arasında OSS Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Erdem Çarıkçı, Hakan Ataoğuz, Halit Başbuğ ve OSS Derneği Katılımcı Üyesi Ziya Akgün yerlerini aldı.

İkinci online sohbet toplantısında otomotiv üretim sektörü adetlerinden OES kanadına, satış sonrası sektöründe pandemi sürecinden kaynaklı yaşanan daralmalardan çıkış senaryoları ve gelecek öngörülerine kadar birçok konu masaya yatırıldı. Otomotiv sektörünün bu süreçte yeni normale hazırlıklı olması gerektiği, yaşanan kayıpların ise kısa süre içinde tekrar toparlanma sürecine evrileceği hakkında fikir birliğine varıldı.

Online sohbet toplantısını izlemek için linke tıklayınız;

https://www.youtube.com/watch?v=fppqeIqHxrE