OSS Üyeleri, Yelken Etkinliğinin ikincisi için Çeşme’de Bir Araya Geldi

OSS Üyeleri, Yelken Etkinliğinin ikincisi için Çeşme’de Bir Araya Geldi

23 Ekim 2019 Çarşamba günü, 30’a yakın firma temsilcisinin katılımıyla Çeşme Setur Marina’da gerçekleşen organizasyon, sabah saatlerindeki  teorik yelken eğitimi ile başladı. Etkinlik; uygulamalı eğitim, yelken seyri ve yarışı ile devam etti.

Öğle yemeği sonrası, dünya genelinde  bağımsız denetim ve danışmanlık alanlarında hizmet veren firmalardan biri olan Ernst & Young’ın  Kıdemli Müdürü Dr. Burak Kandemir; ‘’Yeni teknolojilerin otomotiv sektörüne etkisi’’ konulu sunumu ile değerli bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Kandemir yaptığı konuşmada; “Otomotiv satış sonrası pazarı teknolojiyle birlikte yeni zorluklarla karşılaşacak bir sektör. İnsanoğlu olarak öngöremediğimiz büyük teknolojik gelişmeler mevcut. Stok yönetimi de bu değişimin bir parçası olmalı çünkü hangi müşteriye hangi ürünü ne zaman sunacağımız teknolojiyle birlikte değişmeye başlıyor. Stok yönetimini kolaylaştıracak teknolojik yenilikler kullanmak, öngöremediğimiz bu dünyayı daha da ulaşılabilir hale getirecek” dedi.

OSS Derneği’nin, kurulduğu yıldan beri çok sesli ve şeffaf bir dernek yapısı inşa edebilmek adına tüm Yönetim Kurulları ve Alt Grupları vasıtasıyla çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Ziya Özalp, bu bağlamda sektörü daha da ileriye taşıyabilmek  adına çalışma grubu yapılarında bir dizi değişikliğe gidilerek bu dönemde 7 farklı çalışma grubu ile faaliyetlerine devam edeceğini bildirdi. Ziya Özalp ; ‘’Bunun yanı sıra gündemimizde sahte ile mücadele kampanyası ve sektör büyüklüğünü ölçmek adına yaptığımız çalışmalar yer almaktadır. Sizlerle tekrar bir araya gelmemize vesile olan Slimstock firmasına da Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ederim” dedi.

Etkinlik, OSS Dernek Başkanı Ziya Özalp’in Dr. Burak Kandemir’e plaket takdim etmesinin ardından katılımcılara sertifikalarının edilmesiyle son buldu.