MİLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

MİLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

 

Değerli Üyelerimiz,

6 Şubat Pazartesi sabaha karşı yaşadığımız afet, yurdumuzun her ferdini derin bir üzüntüye boğmuş ve milletimiz, yaralarımızın sarılması, ihtiyaçların karşılanması için seferber olmuştur.

OSS olarak bizler de, yapılan yardımları bir düzen içinde hedef noktalara ulaştırabilmek için diğer STK ve yardım kuruluşlarıyla görüşmeler halindeyiz.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardımlar, talep beklemeksizin bölgeye gönderilmektedir. Ne yazık ki, yaşanan ilk depremin üzerinden 60 saat geçmişken, afetin büyüklüğü sebebiyle kaotik ortam da devam etmektedir.

Üyelerimizin de kendi imkanları dahilinde yardımlarını bir şekilde bölgeye ilettikleri bilgisine de sahibiz. Bu vesileyle tüm duyarlı üyelerimiz ve vatandaşlarımıza da Türk milleti adına teşekkürlerimizi sunarız.

Bizlerle temasa geçen üyelerimizin de yardım koordinasyonlarını sağlamaya devam edeceğiz.

OSS olarak depremle ilgili eylem planımız ve derneğimizin faaliyeti ile ilgili duyurumuz aşağıdaki gibidir;

-Öncelikli olarak bölgeden bizlere ulaşan talepleri en hızlı aksiyon alabilecek üyelerimizle temasa geçerek karşılamaya çalışıyoruz.

-Afetin büyüklüğü sebebiyle daha da önem verdiğimiz kısım, yardımların orta ve uzun vadede de sürdürülebilirliğini ve kalıcılığını sağlamaya yöneliktir. Tüm üyelerimizden bu konuda destek talebimiz olacaktır.

Bu koşullar altında yakın zamanda bir etkinlik yapmanın mümkün olmadığı da hepimizin malumu. Bu sebeple büyük heyecanla çalışmalarını yürüttüğümüz AFM23’ü ileri bir tarihe erteliyoruz.

Yeni takvim önümüzdeki süreçte sizlerle paylaşılacaktır.

Milletimizin başı sağ olsun.

OSS Yönetim Kurulu